Powrót do strony głównej

Ludzie

Ludzie
Grzegorz Turnau
Pisze i wykonuje piosenki od ponad trzydziestu, a nagrywa je od ponad dwudziestu lat. Do tej pory ukazało się piętnaście solowych albumów z jego muzyką pisaną do wierszy różnych autorów, a także do jego własnych tekstów. Wydał też kilka płyt okazjonalnych, a na kilkunastu innych gościnnie występował jako wokalista, autor muzyki, tekstu oraz jako pianista. Jest także autorem muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych, programów telewiz jnych i filmów. Otrzymał dziewięć "Fryderyków" - nagród polskiej fonografii. Artysta prowadzi bardzo intensywną działalność koncertową, występując solowo, w duetach, składach kameralnych, a przede wszystkim z własnym zespołem. Zbyszka i Grzegorza łączy wspólny Pradziadek - Jerzy - i poczucie humoru. Poza tym bardzo się lubią, co nie jest tak oczywiste u kuzynów. Zbyszek lubi bywać na koncertach Grzegorza, a Grzegorz lubi (śpiewająco) sprowadzać do Baniewic niezbędny deszcz. Odkąd Grzegorz ma w winnicy swój traktor, przestał zazdrościć Zbyszkowi jego postępów w grze na gitarze i pianinie. Niektórzy mówią, że mają podobny głos. Sądząc po ich najnowszej inwestycji - nie jest to głos rozsądku. Ale przecież wino - dzięki żonom - przechodzi płynnie w śpiew.
Stworzenie Winnicy Turnau to próba powrotu do rodzinnych tradycji. Łączy nas przyjaźń, pasja i kultura wina, której jesteśmy wielbicielami
Jacek Turnau
Urodzony w 1988 roku. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu - kierunek Gospodarka Żywnościowa. Z Winnicą Turnau związany jest od samego początku. Jacek odpowiedzialny jest za pozyskiwanie funduszy europejskich, ich zagospodarowanie i rozliczanie, a także czuwa nad finansami przedsięwzięcia. Jest odpowiedzialny za nawiązywanie kontaktów zagranicznych w celu pozyskiwania nowych technologii na potrzeby projektu, a w razie potrzeby bywa również tłumaczem. Pod nieobecność Franka Fausta nadzoruje wszystkie prace związane z produkcją wina. Wraz ze wszystkimi uczestnikami przedsięwzięcia zgłębia nieustannie tajniki enologii. Jest szczęśliwym mężem Marzeny i ojcem Tymona, który – mamy nadzieję – zasili w przyszłości szeregi polskich winiarzy.
Bardzo się cieszę, że mimo młodego wieku mogę być częścią tak ciekawego, a zarazem wymagającego przedsięwzięcia
Tomasz Kasicki
Urodzony w 1966 roku. Absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie. Działalność zawodowa Tomka zawsze związana była z rolnictwem, co zaowocowało nawiązaniem w 2007 roku współpracy z dużym gospodarstwem rolnym położonym w Baniewicach, prowadzonym przez Zbigniewa Turnaua. Poza produkcją roślinną, za którą jest w gospodarstwie odpowiedzialny, nie zaniedbywał swojej pasji – sadownictwa. Od 10 lat prowadzi niedużą plantację jabłoni, a kilka lat temu zrodził się w jego głowie pomysł zasadzenia kilkudziesięciu krzewów winorośli.
I tak to się zaczęło!
W 2013 roku Tomek ukończył podyplomowe studia enologiczne organizowane przy Collegium Medicum UJ w Krakowie. W ślady ojca poszła córka Kasia, która również ukończyła studia enologiczne i mocno angażuje się w rozwój winiarskiego przedsięwzięcia.
Jeżeli ktoś nie wierzy w spełnienie marzeń, to jest w wielkim błędzie, moje marzenie o winnicy się spełniło, a realizowanie go wspólnie z przyjaciółmi i rodziną to podwójna radość
Zbigniew Turnau
Urodzony w 1957 roku. W 1981 r. ukończył studia na Wydziale Budowy Maszyn i Okrętów Politechniki Szczecińskiej. Przez wiele lat pracował jako projektant instalacji przemysłowych związanych z ochroną środowiska. Później zdobywał doświadczenia menedżerskie kierując małymi przedsiębiorstwami z branży handlowej i produkcyjnej. W 1995 roku Zbyszek objął udziały w przedsiębiorstwie rolnym, którą to firmą kieruje do dziś. W 2010 roku za namową współpracownika Tomka Kasickiego zdecydował się rozpocząć przygodę z winiarstwem. Powstała Spółka – Winnica Baniewice, która w 2014 r. zakończyła projekt stworzenia 20 hawinnicy i nowoczesnej przetwórni. Rodzinny charakter spółki powoduje, że oprócz udziałowców czynnie angażują się, na wszystkich jego etapach, ich żony i córki.
Rosnące wnuki Zosia, Antek i Tymon dają Zbyszkowi energię i nadzieję na dobrą przyszłość.
Nic nie zastąpi przyjemności zmagania się z ciągle to nowymi wyzwaniami, jeżeli możesz to robić wspólnie z najbliższymi ci osobami
Frank Faust
Urodzony w 1978 roku. Pochodzi z rodziny winiarskiej z ponad stuletnią tradycją. Już od najmłodszych lat kształcił swoje umiejętności winiarskie pod pilnym okiem dziadka i ojca. Po edukacji szkolnej rozpoczął naukę jako czeladnik winiarski w renomowanej winnicy Robert Weill. W 2000 roku zdał egzamin państwowy na technika winiarstwa i enologii, a następnie rozpoczął pracę w rodzinnej winiarni Weingut Faust. Obecnie winnica i winiarnia Faustów jest zarządzana przez trzecie i czwarte pokolenie: seniora Karl-Wernera oraz juniora Franka. Uprawiają wyłącznie typowe dla regionu odmiany winogron takie jak riesling, spätburgunder i weissburgunder, a wszystkie uprawy są w pełni ekologiczne. Zawód winiarza jest dla niego nie tylko pracą, ale i wielką pasją.
Towarzyszenie w tworzeniu i rozwoju Winnicy Turnau jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i zaszczytem
+

Zapisz się do naszego newslettera!

Dowiedz się pierwszy o premierach win
i planowanych wydarzeniach w Winnicy Turnau
 
+

Zapisz się do naszego newslettera!

Bądź na bieżąco i dowiedz się pierwszy, kiedy nowy rocznik Wina Lodowego będzie gotowy!
 
+